پیشنهاد فروش خودرو سدان کرایسلر 200 مدل 2015

پیشنهاد فروش خودرو سدان کرایسلر 200 مدل 2015

با این که کرایسلر 200 در سال 2015 مورد بازنگری قرار گرفته است ولی از نظر اندازه تفاوت چندانی با مدل سال 2014 نکرده است و با یک نگاه اجمالی می توان متوجه شد این خودرو یک سدان متوسط است که بسیار شیک و زیبا است و از زبان طراحی کمپانی کرایسلر در آن استفاده شده است.

همانطور که می دانید کلاس سدان های متوسط، کلاسی پر رقابت است و ممکن است بخواهید به رقبای دیگر نیز نگاهی بیندازید. از بین رقبای سرسخت کرایسلر 200 می توان به فورد فیوژن، هوندا آکورد و نیسان آلتیما اشاره کرد که همگی جای بیشتری در اختیار سرنشینان قرار می دهند. فورد فیوژن ممکن است بیشتر برای خریدارانی که به دنبال زیبایی هستند جذاب باشدف به علاوه این که به سیستم چهار چرخ محرک نیز مجهز است. هوندا آکورد و نیسان آلتیما نیز که به کم مصرف بودن مشهور هستند. مزدا 6 نیز سدان کم مصرفی است که از هندلینگی عالی بهره می برد. با این اوصاف باید گفت اگرچه کرایسلر 200 مدل 2015 مزیت های چندانی نسبت به رقبایش ندارد ولی اگر واقعاً به دنبال خودرویی با طراحی متفاوت هستید که همه کاره نیز باشد، به طور قطع ارزش آن را دارد که نگاهی به آن بیندازید.

  • طراحی بدنه و امکانات رفاهی

کرایسلر 200 مدل 2015 یک سدان متوسط پنج نفره است که در چهار تیپ به بازار ارائه می شود: تیپ LX، تیپ Limited، تیپ S و تیپ C.

تجهیزات استاندارد تیپ پایه LX عبارتند از: رینگ های 17 اینچی فولادی، دسترسی و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع، کروز کنترل، فرمان تلسکوپی بشکن، تنظیم ارتفاع صندلی های جلو به صورت دستی، صندلی های تاشوی عقب به نسبت 40/60، سیستم صوتی مجهز به چهار بلندگو، درگاه USB و جک صوتی AUX (سی دی خوان ارائه نمی شود). چنانچه پکیج Uconnect را خریداری کنید، اتصال سیستم صوتی و تلفن همراه از طریق بلوتوث و نمایشگر لمسی 5 اینچی در اختیارتان قرار می گیرند.

تیپ Limited از همه تجهیزات فوق بهره می برد و این تجهیزات را نیز به آن ها اضافه یا جایگزین می کند: رینگ های آلومینیومی، تزیینات خاص بر روی بدنه و سیستم صوتی مجهز به شش بلندگو. چنانچه پکیج Comfort Group را خریداری کنید استارت از راه دور، کنترل آب و هوای دو نقطه ای، گرمکن صندلی های جلو، دریچه های بخاری برای صندلی های عقب در اختیارتان قرار می گیرند. تجهیزات پکیج Convenience Group نیز عبارتند از: گرمکن آینه های جانبی، دوربین دید عقب، صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم در هشت جهت، روکش چرمی غربیلک فرمان و رادیو ماهواره ای. سانروف و رینگ های 18 اینچی نیز به صورت سفارشی قابل خریداری هستند.

تیپ S که رنگ و بویی اسپرت دارد از همه تجهیزات تیپ Limited و بسیاری از تجهیزات پکیج Convenience Group بهره می برد و به صورت استاندارد به این تجهیزات نیز مجهز است: رینگ های 18 اینچی، سیستم تعلیق اسپرت، چراغ مه شکن، شیشه جلو و پنجره های اکوستیک به منظور برخورداری از کابینی ساکت تر، روکش اسپرت چرمی و پارچه ای و تزیینات منحصر به فرد در کابین داخلی.

تیپ C لوکس ترین تیپ از کرایسلر 200 به شمار می رود و به صورت استاندارد همه تجهیزات تیپ S و پکیج Comfort Group را دارد. روکش چرمی و صندلی برقی شاگرد با قابلیت تنظیم در شش حالت نیز جزو تجهیزات استاندارد به شمار می روند. چنانچه پکیج SafetyTec به صورت سفارشی خریداری شود این تجهیزات در اختیار خریداران قرار می گیرد: کروز کنترل تطبیقی، سیستم هشدار برخورد از جلو، هشدار عبور از خط، سیستم پارک اتوماتیک، نور بالای اتوماتیک و برف پاک کن های حساس به باران. پکیج Premium Group شامل این تجهیزات است: حافظه تنظیمات راننده، تزیینات ارتقا یافته داخلی (به همراه قطعات چوبی اصل)، گرمکن غربیلک فرمان و پریز برق 115 ولت.

  • قدرت و عملکرد موتور

تأمین نیروی پیشران کرایسلر 200 مدل 2015 بر عهده یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری گذاشته شده است که می تواند 184 اسب بخار نیرو و حدود 235 نیوتن متر گشتاور تولید کند. البته تیپ های S و C می توانند به صورت سفارشی به یک موتور شش سیلندر 3.6 لیتری مجهز بشوند که قادر است 295 اسب بخار نیرو و حدود 355 نیوتن متر گشتاور تولید کند. هر دو موتور در کنار یک گیربکس اتوماتیک نه سرعته قرار می گیرند (که در تیپ S از پدل شیفتر بهره می برد). دیفرانسیل استاندارد، دیفرانسیل جلو است، و سیستم چهار چرخ محرک به صورت سفارشی برای مدل های مجهز به موتور شش سیلندر به فروش می رسد.

در تست سرعت، تیپ S مجهز به سیستم چهار چرخ محرک توانست ظرف 6.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این صفر تا صد عالی باعث می شود کرایسلر 200 جزو سرعت ترین سدان های خانوادگی شش سیلندر قرار بگیرد. صفر تا صد تیپ Limited با موتور چهار سیلندر نیز 9.0 ثانیه اندازه گیری ده است که تقریباً یک ثانیه از صفر تا صد معمول این کلاس از خودروها بیشتر است.

میزان مصرف سوخت کرایسلر 200 با موتور چهار سیلندر در سیکل ترکیبی 9.78 لیتر (11.90 لیتر در شهر و 7.60 لیتر در بزرگراه) و با موتور شش سیلندر 11.90 لیتر (14.41 لیتر در شهر و 8.55 لیتر در بزرگراه) برآورد شده است.

  • ایمنی

کرایسلر 200 مدل 2015 به صورت استاندارد به این تجهیزات ایمنی مجهز است: ترمز ضد قفل، کنترل کشش و پایداری، کیسه هوای جلو، کیسه هوای پرده ای جانبی و کیسه هوای زانوی راننده و سرنشین جلو. دوربین دید عقب برای تیپ های Limited و S به صورت سفارشی و برای تیپ C به صورت استاندارد ارائه می شود.

در تست ترمز، تیپ S کرایسلر 200 به همراه سیستم چهار چرخ محرک پس از پیمودن 36.27 متر متوقف شد که مسافت خوبی به شمار می آید.

سیستم هشدار نقاط کور و موانع عقب فقط در تیپ های S و C به صورت سفارشی به فروش می رسند. در تیپ C چنانچه پکیج SafetyTec را خریداری کنید علاوه بر این دو سیستم، سیستم هشدار عبور از خط و سیستم پیشگیری از تصادف نیز در اختیارتان قرار می گیرد که در صورتی که بروز تصادف قطعی تشخیص داده شود و راننده عکس العملی نشان ندهد، به صورت اتوماتیک ترمزها را درگیر می کند.

موسسه ایمنی بزرگراه ها در زمینه عدم آسیب دیدگی از میانه جلو، گوشه های جلو، مقاومت جانبی و مقاومت سقف بالاترین رتبه ممکن یعنی رتبه "خوب" را به این خودرو اختصاص داده است.

  • طراحی داخلی و امکانات خاص

شاید یکی از نقاط ضعف کرایسلر 200 مدل 2014 طراحی داخلی آن بود ولی طراحان در سال 2015 تلاش شان را بیشتر کرده اند و حاصل کار نیز چیزی نیست جز یک کابین بسیار مدرن و امروزی. این طراحی مدرن در تیپ های S و C که به نمایشگر 8.4 اینچی مجهز هستند بیشتر به چشم می آید. صندلی ها نیز بسیار جادار هستند و کیفیت مواد اولیه بسیار بالا است.

صندلی های جلو برای بسیاری از افراد راحت استف فرمان تلسکوپی بشکن نیز باعث می شود راننده راحت بتواند موقعیت مناسب خودش را پیدا کند. بهتر است بدانید صندلی های عقب جای زیادی ندارند و ممکن است برای افراد قد بلند قدری کم جا و تنگ باشد.

گنجایش فضای بار 0.45 متر مکعب است که از صندوق عقب هوندا آکورد، نیسان آلتیما و مزدا 6 بیشتر است.

  • تجربه رانندگی

تیپ هایی از کرایسلر 200 که به موتور 4 سیلندر مجهز هستند رانندگی لذت بخشی دارند. البته این موتور پر شتاب ترین و نرم ترین موتور در این کلاس نیست با این حال، ممکن است برخی از خریداران این موتور 2.4 لیتری را ترجیح بدهند که در بزرگراه عملکرد خوبی دارد و به آسانی می توان با آن مانور داد. موتور شش سیلندر نیز گزینه بسیار مناسبی است . در موقعیتی قوی ظاهر می شود. اگر از آن قبیل راننده هایی هستید که دوست دارید به جاده های فرعی نیز سر بزنیدف ممکن است تیپ S را بپسندید که به سیستم تعلیق اسپرت مجهز است. ساختار این تیپ باعث می شود هنگام عبور از پیچ ها با ثبات و تعادل باشد و در کلاس سدان های متوسط یکی از بهترین هندلینگ ها را داشته باشد. تیپ Limited که به رینگ های 17 اینچی مجهز است نیز هنگام عبور از پیچ ها از تعادل خوبی برخوردار است و کیفیت سواری خوبی دارد. همه تیپ های کرایسلر 200 فرمان دقیقی دارند ولی از نظر بعضی افراد ممکن است فرمان کمی سفت تر از آنچه از یک سدان متوسط انتظار دارند به نظر برسد.

+ نوشته شده توسط شیما ملکی در سه شنبه 2 آذر 1395 و ساعت 11:01 |