پیشنهاد فروش خودرو مدل مرسدس بنز B250MG3

پیشنهاد فروش خودرو مدل مرسدس بنز B250MG3

وقتی در سال 2013 آخرین نسل از مرسدس بنز B-Class به بازار عرضه شد، دیدن محصولی با بدنه ای بین هاچ بک و استیشن که مناسب رانندگی در شهر باشد زیاد دور از انتظار نبود. زیر بدنه این خودرو پلت فرمی انعطاف پذیر قرار داشت و به نوعی نسخه احیاء شده مرسدس بنز A-Class به شمار می آمد.

ظاهراً استفاده از پلت فرم مبتنی بر دیفرانسیل جلو در محصولات مرسدس بنز رو به رشد است و این سازنده خودروهای لوکس آلمانی قصد دارد در فهرست 10 برند پر فروش دنیا قرار بگیرد.

بررسی مرسدس بنز B250-01

با این حال و با وجود محبوب بودن محصولات مرسدس بنز، خانواده B-Class در مقایسه با خانواده های A-Class، CLA Class و GLA Class از محبوبیت و فروش کمتری برخوردار است. به نظر می رسد مشتریان بیشتر به ابعاد جمع و جورتر و کابین جادارتر علاقه نشان می دهند. با همه این تفاسیر می توان گفت مرسدس بنز B-Class نزدیک ترین محصول به خانواده A-Class اصلی است که در سال 1998 به بازار عرضه شد.

خانواده مرسدس بنز B-Class با مرسدس بنز B180 شروع می شود که از تجهیزاتی نظیر رینگ های 17 اینچی، دوربین دید عقب، مسیریاب ماهواره ای و ترمز اتوماتیک در سرعت های پایین بهره می برد که به منظور پیشگیری از تصادف مورد استفاده قرار می گیرد.

مرسدس بنز B250 4Matic نیز بهترین خودرو در این خانواده به شمار می رود که مواردی مانند روکش چرمی، کنترل آب و هوای دو نقطه ای، دسترسی و استارت بدون کلید، صندلی های برقی جلو، نورپردازی قابل تنظیم داخلی و سیستم چهار چرخ محرک را به تجهیزات فوق اضافه می کند. سیستم تعلیق نیز پایین تر آمده و رینگ ها 18 اینچی هستند.

مرسدس بنز B250 4Matic همچنین به نمایشگر رنگی 8.0 اینچی نیز مجهز است که لمسی نیست و توسط کنترولر Comand که بین صندلی های جلو قرار گرفته است کنترل می شود.

بررسی مرسدس بنز B250-02

دکمه ها و دسته های کنترلی اصلی و نمایشگرها بسیار شیک و رسمی و کاربردی هستند. صندلی های جلو راحت هستند و خوب از کمر سرنشینان حمایت می کنند و دید خوبی نیز در اختیار سرنشینان قرار می دهند. برای کسانی که به اسپرت بودن خودرو علاقه دارند نیز پدل شیفترهایی روی پایه فرمان تعبیه شده است.

در قسمت عقب، سقف بلند باعث می شود فضای سر مناسبی در اختیار بزرگسالان قرار بگیرد. فضای پا نیز مناسب است و به سه نفر سرنشین بزرگسال اجازه می دهد به راحتی روی صندلی های عقب بنشینند. برای صندلی های عقب خروجی های سیستم تهویه مطبوع و سینی های پذیرایی تاشو نیز تعبیه شده اند که سفرهای طولانی را راحت می کنند.

بررسی مرسدس بنز B250-03

نیروی پیشران مرسدس بنز B250 را یک موتور چهار سیلندر 2.0 تأمین می کند که به توربوشارژر مجهز است و می تواند 207 اسب بخار نیرو و 350 نیوتن متر تولید کند. شتاب صفر تا صد این موتور 6.7 ثانیه اعلام شده است.

روی پایه فرمان پدل شیفترهایی به چشم می خورند که امکان کنترل سرعت خودرو را بالا می برند. در واقع، می توان گفت گیربکس همیشه با راننده همراهی نمی کندف برای مثال، هنگام عبور از دور برگردان و پارک کردن گیربکس دیر و به فاصله چند ثانیه به فشردن پدال گاز واکنش نشان می دهد. چنانچه سیستم stop-start فعال شده باشد نیز بین فشردن پدال گاز، واکنش موتور و درگیر شدن گیربکس وقفه وجود دارد.

از آن جایی که نیروی موتور به هر چهار چرخ منتقل می شود امکان بکسواد کردن چرخ ها پایین می آید و به راننده این اعتماد به نفس را می دهد تا در جاده های مرطوب نیز با خیال راحت شتابگیری کند. تایرهای 18 اینچی بریجستون چسبندگی خوبی ایجاد می کنند، فرمان نیز دقیق است و کارش را خوب انجام می دهد.

مدل هایی که به سیستم چهار چرخ محرک مجهز هستند 50 کیلوگرم سنگینترند ولی با این حال روی جاده چالاک هستند و کیفیت سواری خوبی دارند. تایرهای دیواره کوتاه نیز در کنار سیستم تعلیق خوابیده قرار می گیرند و کیفیت سواری را بالا می برند، با این حال خودرو هنگام عبور از روی دست اندازها و سطوح ناهموار قدری خشک است و اتاق نیز تکان هایی دارد. البته کمپانی مرسدس بنز تنظیمات Comfort نیز برای سیستم تعلیق در نظر گرفته است ولی باز هم روی سطوح ناهموار عملکردی پایین تر از آنچه انتظار می رود دارد.

  • نتیجه گیری

با همه این تفاسیر، مرسدس بنز B250 همچنان یک هاچ بک جمع و جور به حساب می آید که می تواند چهار یا پنج نفر را در خودش جا بدهد. سیستم چهار چرخ محرک و موتور مجهز به توربوشارژر نیز کارشان را خوب انجام می دهند و با این که گیربکس در معابر شهری قدری با درنگ عمل می کند ولی از عملکردی بسیار خوب برخوردار است.

+ نوشته شده توسط شیما ملکی در پنجشنبه 20 آبان 1395 و ساعت 11:22 |